PENG ortaya çıktı

Spor
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

AFP'nin haberine göre; konuşmanın başında IOC'ye teşekkür eden Peng Shuai, sağlığının yerinde olduğunu ve Pekin'de evinde bulunduğunu ifade etti. Gizliliğine saygı duyulmasını isteyen Peng, gerekçe olarak da dostları ve ailesiyle zaman geçirme isteğini gösterdi. Peng çok sevdiği tenisle ilgilenmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Peng, 2 Kasım günü yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla Komünist Parti'nin üst düzey isimlerinden birinin kendisine cinsel saldırı düzenlediğini açıklamıştı. Olayın patlak vermesinin sonra önce Peng paylaşımı silmiş ardından Çin'in sansür kuruluşları suçlamalara dair her türlü içeriği internetten kaldırmıştı. Tenisçinin tüm hesapları da erişime kapatılmıştı.

IOC BAŞKANI BACH, SHUAİ İLE GÖRÜŞTÜ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Çin'in eski başbakan yardımcısı Zhang Gaoli tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettiği sosyal medya paylaşımından beri kendisinden Haber alınamayan Çinli tenisçi Peng Shuai ile görüntülü arama gerçekleştirdi. IOC'den yapılan açıklamada, Başkan Bach ile Peng arasındaki görüşmenin yarım saat kadar sürdüğü ve hayatından endişe edilen Çinli tenisçinin sağlığının iyi ve güvende olduğu belirtildi. Çinli tenisçinin Pekin'de evinde ikamet ettiği ve uluslararası kamuoyunda kendisi için başlatılan destek kampanyalarına teşekkür ettiği vurgulandı. Peng'in özel hayatına saygı duyulmasını istemesi nedeniyle bir süre boyunca medyadan uzak kaldığı, ailesi ve arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi tercih ettiği belirtildi. Ocak ayında Pekin'i ziyaret edecek IOC Başkanı Bach'ın, Peng Shuai ile yemeğe çıkacağı da ifade edildi.

Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.