JA Teline V - шаблон joomla Форекс

Siber suçlular Netflix'i hedef aldı

Güvenlik
Typography

Yayın servisleri ve orijinal içeriklerinin popülerliği arttıkça siber suçlular da bunları çeşitli saldırılar için daha sık kullanır hale geldi. Düzenlenen saldırılar, hesap bilgilerini ve finansal ayrıntıları toplamak için düzenlenen kimlik avı saldırılarından yayın servislerinin ismini tuzak olarak kullanarak kullanıcıları reklam yazılımı veya zararlı yazılım indirmeye yönlendiren yöntemlere kadar çeşitlilik gösteriyor.

Siber güvenlik kuruluşu Kaspersky’nin araştırmacıları bu eğilim kapsamında Ocak 2019 ile 8 Nisan 2020 tarihleri arasında önde gelen beş yayın platformuyla (Hulu, Disney+, Netflix, Apple TV Plus, Amazon Prime Video) ilişkili siber tehdit durumunu inceledi.

Bu platformlara tuzak olarak kullanılan ve servislerin adını taşıyan sahte dosyalarla erişmeye çalışan kullanıcılara yönelik 23 bin 936 saldırı tespit edildi. Bu saldırıların 647’si Türkiye’de tespit edilirken, tuzak kurmak için en sık kullanılan ise Netflix oldu.

Platformlara resmi olmayan yollarla erişmeye çalışırken popüler yayın servislerinin ismini içeren tehditlerle karşılaşan tekil kullanıcı sayısını gösteren grafik

Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.