Usta oyuncu hayatını kaybetti

TV magazin
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ünlü sinema ve dizi yıldızı Art LaFleur, 10 yıldır mücadele ettiği Parkinson hastalığına yenik düşerek 78 yaşında hayatını kaybetti. 

“Babe Ruth” rolüyle gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu Art LaFleur hayatını kaybetti. 78 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü oyuncunun 10 yıldır mücadele ettiği Parkinson hastalığına yenik düştüğü açıklandı.

 

Oyuncunun eşi Shelley tarafından yapılan açıklamaya göre LaFleur evinde ailesi yanındayken vefat etti. Eşi için “Cömert ve özverili bir adamdı. Bu niteliklerini sadece kariyerine taşımakla kalmadı. Ailesi ve arkadaşlarına da yansıttı” diye konuştu.

Art LaFleur kimdir?

The Sandlot filminde canlandırdığı ikonik beyzbol yıldızı Babe Ruth karakteriyle büyük başarıya ulaşan oyuncu aralarında Cobra ve The Santa Claus’un da olduğu birçok filmde rol aldı.

Yine ikonik bir film olan Field of Dreams’te Chick Gandil rolünü oynadı. The Blob, A Cinderella Story, Speed Racer ve House Hunting oynadığı diğer filmler arasında yer alıyor.

TV kariyeri de olan LaFleur, Malcolm in the Middle ve The Mentalist gibi dizilerde boy gösterdi. Ayrıca M*A*S*H, Cold Case, The Bernie Mac Show, Key and Peele, Baywacth, ER, JAG, House, The Incredible Hulk, Coach, Doogie Howser, Home Improvment, Northern Exposure, Thirtysomething, Hill Street Blues, A Takımı, Webster, Soap, Lou Grant gibi dizilerde de rol aldı.

Art LaFleur, 32 yaşına kadar oyunculuk dünyasında yer almamıştı.

Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.